Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик FUJITSU ASYA09LGC - ­ грешка

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

emilpavlov

Редовен участник
От: Варна

Климатика е на 3 месеца и досега не е имал проблем според клиента.В момета дава грешка (operate и timer) мигат заедно два пъти след което още три пъти мига само operation.
Според описанието (current trip error).Дали не е нещо серийно или заучено ?

Всичко записи: 137 : Дата на рег-ция: Юли 2007 : Отправено: 24 Февруари, 2009 - 22:31:18
kolyo

Админ
От: Русе

Скоро имаше подобна тема - 5 мигания обикновенно е блокирал компресор от студа
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=2&topic=713

Не е трябвало да го спират при температура под нулата

Всичко записи: 11377 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Февруари, 2009 - 22:38:34
emilpavlov

Редовен участник

Благодаря kolyo.
Май ще трябва само над 5гр. да я ползват ,ако наистина се окаже че мотора блокира от студа.
Има вероятност да е компресора ,защото при първото включване се чу някъкъв нехарактерен шум( мисля) от него, след няма и секунда сработи външния вентилатор и ...спря.

Всичко записи: 137 : Дата на рег-ция: Юли 2007 : Отправено: 24 Февруари, 2009 - 23:03:11
Гост

ОТСТРАНЕН

това за замразналия компресор е при серия LCC а ти пираш за грешка от серия LGC и аз не съм сигурен дали грешките са еднакви а и миганията се различават при LCC мигат 5 пати едновремено за мен е по вероятно да е модулната платка или компресор ама квото и да е аз лично сам доволен от вносителя реигират бързо само дето искат климатика да се прашта при тях
ами това с електрически изгорял компресор вече ми е до болка познато там вече труда си е много и не само външното се промива а и вътрешното и ако има остатак от чернилката която остава е савсем вероятно да си иде и новия компресор на мен ми се е случвало

Отправено: 24 Февруари, 2009 - 23:21:31
аб

Редовен участник

искат защото при електрически избушил компресор ставали разни реакции образували се разни киселини замарсявания а хората имат техника закачали ги на някакъв стенд и ги промивали 24 часа преди да сложат друг компресор
наистина не бавят

Всичко записи: 245 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 24 Февруари, 2009 - 23:41:41
галин12

Нов участник

Kлиматик FUJITSU ASYA09LGC - ­ не топли
ЗДРВЕЙТЕ КОЛЕГИ ДА СПОДЕЛЯ ЗА МОЙТО КЛИМАТИЧЕ НЕ ДУХА ТОПЛО .
НА СТОДЕНО РАБОТИ КАТО ЛУД НО НА ТОПЛО НЕ .
БОБИНАТА НА ЧЕТЕРИПЪТНИКА СИ РАБОТИ ДОРИ Я ПУСНАХ ПРИНОДИТЕЛНО ЗАЩОТО МИСЛИН ЧЕ МОЖЕ ДАСЕ ИЗКЛУЧВА ПОЧВА ДА ДУХА ТОПЛО И СЛЕД 5 МИНУТИ СПИРА ТОПЛИНАТА .
КОМПРЕСУРА РАБОТИ НА МОМЕНТИ СЕ ЧУВА ЕДНО ПУКАНЕ ВЪВ ВЪТРЕШНОТО ТЯЛО ТОКА Е 3.20 АМ .

налягане 20 бара на топло 10 на студено при външна 15 г идеи
това е при 30 г като захапе работи но има моменти спира да духа топло а компресора на макс

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Февр. 2013 : Отправено: 14 Март, 2013 - 20:44:46
turboie

Постоянен участник
От: любимец

климатика отчита ли код за грешка ?
вазможни причини проблем с софтуера проблем с трв то съшо и некорекно отчитане на някои от датчиците но при продалжителна работа би трябвало да отчете код за грешка

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 16 Март, 2013 - 18:21:08
галин12

Нов участник

не е отчитал защото не съм го оставял да работи като не духа топло днес го оставих и показа 7- оператор и 2- таимер това защитата на моторали е

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Февр. 2013 : Отправено: 17 Март, 2013 - 15:50:12
fudjielektrik

Редовен участник

ненормален цикъл на фреона

Всичко записи: 116 : Дата на рег-ция: Яну. 2011 : Отправено: 17 Март, 2013 - 16:45:19
nebelservice

Постоянен участник
От: София
Ако е с компресор Panasonic виж темите от 2009 - 2011 г. ( Счупена пружина )

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Март, 2013 - 11:09:38

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик FUJITSU ASYA09LGC - ­ грешка [Страници (1)]