Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик Fujitsu AO 25VPR - ­ датчик

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

ewgeny

Редовен участник
От: Варна

В събота отварях едно Фуджитсу на 110 В да го видя кво му е. Тръгва компресор и перка за 2 сек и спират.
Единия датчик е много съмнителен защото показва 430 кО, тръбен на външното тяло. Добре да го сменя ама с къв?
То има датчици с такова високо съпротивление, ама на ВРФ-ите. Как да го видя какъв е??? Някой идеи? Да пробвам на сляпо??

Всичко записи: 130 : Дата на рег-ция: Март 2008 : Отправено: 09 Ноември, 2009 - 09:30:13
kolyo

Админ
От: Русе

ewgeny, датчиците обикновенно са еднакви (10к) само датчика за прегряване на компресора е високоомен (430к) .
Търси на друго място.

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Ноември, 2009 - 16:01:20
Гост

ОТСТРАНЕН

Преди седмица две гледах едно такова климатиче и същото се получава неможе да се хване какво му е. Демонтирах го за да го пратим в Пловдив там поне имат платки и ще се открие каде е дефекта.

Отправено: 09 Ноември, 2009 - 17:13:58
kayo

Редовен участник
От: Пазарджик

Проблема е в комуникацията. Външната електроника не връща сигнал на вътрешната.
На външната платка има един ХИС за интерфейса. Ако си намериш такъв, сменяваш го и си готов. Ако си по-сръчен, можеш и сам да си го ремонтираш.
Казвам го от опит.

Всичко записи: 112 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 10 Ноември, 2009 - 21:06:43
ewgeny

Редовен участник

Какво е ХИС?

Всичко записи: 130 : Дата на рег-ция: Март 2008 : Отправено: 11 Ноември, 2009 - 14:20:28
kolyo

Админ
От: Русе

ХИБРИДНА ИНТЕГРАЛНА СХЕМА (ХИС)
Не ми се вярва - много рядко избиват.Освен да са объркали кабелите между външното и вътрешното тела
Замери напрежението между нулевия и комуниакционния(тънкия) кабели

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Ноември, 2009 - 14:37:10
ewgeny

Редовен участник

Няма логика да си ги обърккали защото работи, работи та спре...едва ли е от това.

Всичко записи: 130 : Дата на рег-ция: Март 2008 : Отправено: 11 Ноември, 2009 - 15:36:14
jtj

Нов участник
От: Казанлък

Извинете че вадя тази стара тема. но в момента имам абсолютно същия проблем със същия климатик.Стартирам го на какъвто и да е режим след 1-2 минути развърта външния вентилатор и компресора за 2-5 секунди и спира след което започва да мига таймер постоянно ,понякога прави 6-10 опита да се стартира, а понякога тръгва.Сменил съм почти всички диоди и абсолютно всички електролити на външната платка. Датчиците мисля че са в норма .Във външното тяло не мига светодиода и не свети. Колегата пуснал темата дали може да помогне в случая.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Юли 2011 : Отправено: 27 Юли, 2011 - 13:50:58
Dgigit

Нов участник
От: Пловдив

Във външното тяло не мига светодиода и не свети.
-Провери има ли 100 волта м/у 1 и 2 крак на буксата на външното тяло.
Ако има -не ти работи импулсното захранване на външното тяло.

Всичко записи: 45 : Дата на рег-ция: Септ. 2010 : Отправено: 30 Юли, 2011 - 17:50:41
kayo

Редовен участник
От: Пазарджик

Проблема е в комуникацията. Външната електроника не връща сигнал на вътрешната.
На външната платка има един ХИС за интерфейса. Ако си намериш такъв, сменяваш го и си готов. Ако си по-сръчен, можеш и сам да си го ремонтираш.
Казвам го от опит.

Всичко записи: 112 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 31 Юли, 2011 - 01:21:12
jtj

Нов участник
От: Казанлък

Здравейте,да споделя какво се получи при мен.Свалих ХИС интегралната схема за комуникация,изчистих с много мъка покритието, пипнах тук там с поялника по елементите и крачетата ,монтирах и сега климатика работи нормално.Нужно ли е да се възстановявам по някакъв начин това покритие или може и така, притеснявам се само от резисторите, които представляват покритие върху керамичната основа на схемата.Могат ли те да променят стойностите си от атмосферните условия, нали все пак платката е на външното тяло? Мисля да си намеря ако е възможно друга такава ХИС.

Благодаря сърдечно на всички отзовали се на моя проблем.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Юли 2011 : Отправено: 19 Август, 2011 - 17:41:07

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик Fujitsu AO 25VPR - ­ датчик [Страници (1)]