Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Керамичен плот Gorenje ECT-300C ­ - грешка F6

Форум » Ремонт » Ремонт на микровълнови фурни , печки , котли [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

nikolav

Нов участник

Здравейте!
Изгоря ми плота (малък Gorenje 350C), който е със сензорни бутони. Техника ми обясни да го хвърлям - не е в гаранция (на три и малко години е), а електрониката му била почти колото нов.
Монтиран е над фурна, кято не е изведена по никакъв начин към комин и тн, а нагоре директно и сочи вентилатора, който изхва топлия въздух отвътре. Тоест духа директно в дъното на плота.
Може ли фурната да е причината за това? Има ли начин да изолирам топлината от фурната? И има ли смисъл да го правя?
Зад фурната също така е комин. Има ли начин да се възползвам от това само прокарвайки по някакъв начин въздуховод назад?

ПП. От друга страна при родителите ми същата инсталация, но с друа марка уреди (плотът пак е със сензорни бутони) работи така вече 8-9 години без проблем.
Иначе цената на платката беше 250 лв. според техника.

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Авг. 2009 : Отправено: 23 Август, 2009 - 19:02:38
kolyo

Админ
От: Русе

F6 - Too high temperature at the electronics
Unsuitable installation site(ventilation)
Cooling fan defective

Ами занеси платката в някой сервиз да я погледнат - може на самата платка нещо да грее.

Всичко записи: 11696 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Август, 2009 - 08:29:20
Асото 327

Нов участник

грешка F6. какво значи за керамичен плот gorenje ETC 300C ?
бпагодаря предварително

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Дек. 2010 : Отправено: 27 Декември, 2010 - 18:57:41
nmos

Нов участник
От: Разград

Плот Gorenje ECT-300C - грешка F5
Gorenje ECT300C включва се сама .Ако някой има дъмп бих започнал оттам.
А F5 какво ще рече ?

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Юли 2006 : Отправено: 26 Февруари, 2011 - 14:25:49
atanas_ko

Нов участник
От: Шумен

Здравейте! Има ли някой желание да ми изпрати схемата на GORENJE ECT300C?
Имам една за ремонт, която работела 10-ина минутки и сама изключвала. Казва, че нямало нищо на плочите или нещо от този род.

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Дек. 2010 : Отправено: 08 Март, 2011 - 12:58:01
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

работела 10-ина минутки и сама изключвала
Ами че то си е нормално, като направи температура, сензора я отчита и релето изключва...
ЕТо ти и исканата схема

att-4d768b3f019abT350.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 08 Март, 2011 - 22:02:07
kolyo

Админ

Керамичен плот Gorenje ECT-350C ­ - грешка F6
Здравейте, моят плот р Горение ect 350 c.Изкарва грешката F6.Разбрах какво означава, моля някои да каже дали има решение на този проблем.
Грешката я изкарва и когато плота почти не е работил.Обикновенно на предния котлон.На задния работи повече и пак излиза.
Грешката излиза винаги на на десния дисплеи за задния колон.
Благодаря предварително

Има ли вариант да се махне платката и да се сложат обикновенни ключове
Palen tapanar

Всичко записи: 11696 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Септември, 2011 - 18:27:13
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Има ли вариант да се махне платката и да се сложат обикновенни ключове
Palen tapanar май задаваш въпрос без да отчиташ:
1. Къде ще се монтират въпросните ключове?
2. Колко ще ти струва?
Варианти ВИНАГИ има.... въпросите са: дали е възможно и дали си струва!
п.п. 3. Ключовете изобщо не са обикновени...

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 18 Септември, 2011 - 19:28:32
Palen tapanar

Нов участник

Аз не се занимавам с ремонт на такава техника и затова питам.Незная колко струват тези ключове.Колко биха могли да са?Не може ли да се разпробие плота? Прочетох че при такъв проблем ремонта ще е около 250лв.а нов е 300.Задавам въпрос възможно ли е да стане, за да знам как да процедирам.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Септ. 2011 : Отправено: 18 Септември, 2011 - 20:20:11
Гост

ОТСТРАНЕН

НОВ ПЛОТ

Отправено: 30 Септември, 2011 - 19:28:26
kolyo

Админ

Плот gorenje ect300c - грешка F6
Плота е gorenje ect300c а грешката която дава е F6. Моля ви кажете ми какво означава. доста търсих из нета но нищо не намерих.
zlatorogi90
Веднага ли дава грешката, или като загрее ?

Всичко записи: 11696 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Януари, 2013 - 06:17:20
pacofazomera

Постоянен участник

пукнати спойки.трябва да се огледат внимателно и да се презапоят

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 11 Януари, 2013 - 22:41:37
zlatorogi90

Нов участник

kolyo
Като загрее. Ако се изключи от контакта за малко и се включи може пак да поработи малко и пак я дава същата грешка.

Ще пробвам и ще пиша. На 220 В или има някъде по платката на 12В?

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Яну. 2012 : Отправено: 14 Януари, 2013 - 23:31:07
kolyo

Админ

Сложи едно малко вентилаторче от компютър на 12 волта да охлажда платката

Всичко записи: 11696 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Януари, 2013 - 23:38:24
pacofazomera

Постоянен участник

и кое точно мери температурата на платката?че и да я охлажда?

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 16 Януари, 2013 - 18:18:12
pacofazomera

Постоянен участник

керамичен плот Gorenje ­ ECT 300C
В последствие на късо съединение изгоря платката на плота. Намерих друга платка за подмяна, но тя се оказа с по-стара ревизия от оригиналната (Rev.04 вместо Rev.08). На новата платка (старата ревизия) е монтирано едно реле в повече ( най-вероятно за прекъсване на общата нула към двата котлона ). Липсата на релето в по-новата ревизия най-вероятно е обусловено от по-ниска цена за производителя и ощетяване на потребителя откъм безопасност на уреда.
По принцип имам представа как да го свържа с по-старата ревизия платка, но ще съм благодарен, ако някой може да сподели схема за ECT 300C ArtN.:133070
ike_mgg
при повечето платки си е замостено релето и се върже като старата(имаше схема в кутията на новата платка)

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 23 Април, 2013 - 22:51:53
pecata_slavkov

Нов участник

а някой знае ли за грешка F3 Gorenje ect 350C

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Окт. 2013 : Отправено: 01 Октомври, 2013 - 15:10:33
l33333

Нов участник

как се изчиства грешка Ф5 на керамичен плот горения ЕСТ 350С след смяна на котлон

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Окт. 2013 : Отправено: 09 Октомври, 2013 - 19:00:17
kolyo

Админ

Керамичен плот Gorenje ECT-300BC
Вчера върху плота пада алуминиево фолио и плота започва да издава звук, проверявам и сензора на ключа светеше, изключих го и проверих дали плота се включва и изключва, включваше и изключваше нормално, но не го проверих дали котлоните загряват. Днес включвам плота набирам 9 на големия плот и котлона се свети и не загрява и така и с малкия. Преди това си работеше нормално. Има ли някаква комбинация от натискане на сензорните бутони с които да се върнат фабричните настройки?
"пукнати спойки на релетата на платката .виждат се с просто око и почти всяко горене го има тоя дефект ..
зачистваш крачето на релето и запояваш....за 2 мин работа с поялника"
Дали това горното е решението на проблема. Все още не съм се консултирал с техник. Искам първо вашето мнение.
jordan23bg

Всичко записи: 11696 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 20 Май, 2014 - 18:31:57
pacofazomera

Постоянен участник

погледни въпреки ,че е странно и двата да откажат наведнъж ...

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 20 Май, 2014 - 20:03:25
jordan23bg

Нов участник

Занесох го на сервиз, оказа се че проблема е в платката. Казаха че ще го пратят някъде да го оправят, вероятно София, отговориха ми че на 99% платката не може да се оправи. Или нова платка или нов плот. Препоръчват ми GORENJE EC-310AC, като евентуално могат да се ползват плочите на 300ВС при повреда 310АС. Бих искал да изкажете вашето мнение, нова платка или нов плот/300ВС или 310АС/. Казват ми че нова платка ще излезе общо като цена 220 лв. но я дават без гаранция, а нов плот е с 3 години гаранция. Аз лично съм за нов плот и по-скоро 310АС.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Март 2014 : Отправено: 20 Юни, 2014 - 21:23:18
s_gangalov

Супер участник
От: гр.Русе
И правилно мислиш за нов плот.

Всичко записи: 538 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 20 Юни, 2014 - 21:31:02
kolyo

Админ

моя плот е gorenje ect 300 ac след смяна на бушон спря да работи.Постоянно ми свети на двата котлона само буква Е без цифри или нещо друго.не може да се включи или изключи освен от тока директно.
Какъв може да е проблема и има ли начин за рестарт?

Здравейте , Котлона у дома спря да работи, модел Gorenje ECT 300. Постоянно свети и на двата реда само буквата Е.
Не реагира на никакви натискания на бутони или задържането им.
случи се след спиране на тока от бушона и отново неговото пускане.
Не откривам каква е тази грешка и какъв може да е проблема . Моля за помощ ако някой има опит с това.
avgo

Всичко записи: 11696 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Юли, 2019 - 12:09:28

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на микровълнови фурни , печки , котли » Керамичен плот Gorenje ECT-300C ­ - грешка F6 [Страници (1)]