Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Съдомиялна Midea WQP8-9001B

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 При миене не спира
misko69

Нов участник

Здравейте!
Миялната е на 2 години,но с нея само 1 път са мити буркани и след това не е използвана.Сега я монтирах на друго място и при пускането,когато започне да мие съдовете не преминава на следваща операция.Когато я спрем и завъртим програматора ръчно си изкарва всичко до края.Това го прави и на двата режима на миене-дългия и по-краткия.Поразгледах се по форума,но не намерих решение.Отворих предния капак да проверя да не би при пренасянето нещо да се е разхлабило,но не намерих проблем.
По професия съм електроинженер,но не съм се занимавал с такава техника.В една от темите тука във форума видях някаква ел. схема,но не знам на какво е този контакт S.
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=756
Продължавам да се ровя в руските сайтове дадени тука.
Ако някой може да даде идея благодаря предварително.
П.п.Проблема е,че в нашия град не мога да намеря техник за такава техника и ако се наложи ще я карам в сервиз в Пловдив.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Юни 2008 : Отправено: 12 Юни, 2008 - 16:41:43
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

misko69, нагрява ли водата? Провери нагревателя и термозащитите.

att-4852028968a7b_002.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 13 Юни, 2008 - 08:15:53
misko69

Нов участник

Жената каза,че съдовете са топли когато свърши миенето.Сега се прибирам от работа и ще отворя отзад да видя какво е положението.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Юни 2008 : Отправено: 13 Юни, 2008 - 17:03:07
zz_stefanov

Участник
От: Варна

...но не знам на какво е този контакт S...
Това не са ли термичките на двигателите на помпите. В случая не трябва да са проблемни.

Всичко записи: 86 : Дата на рег-ция: Яну. 2006 : Отправено: 14 Юни, 2008 - 11:52:34
misko69

Нов участник

Ами при проверката не намерих проблеми.Май ще се кара в сервиза?
Първоначалните ми съмнения бяха в програматора и май щи се окажа прав.
Някой има ли идея каква му е цената, да се настроя психически?
Днес жената като я пуснала се оказало,че хапчето не е разтворено,следователно за мен температурата на водата е малко.Тия термодатчици ми дават пълно късо,нормално отворени.Може ли от тях да ми прави номерата.
П.п.Втори ден търся един майстор и не мога да го намеря

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Юни 2008 : Отправено: 19 Юни, 2008 - 16:25:25
zz_stefanov

Участник
От: Варна

Това не са термодатчици, а термозащити (по скоро термоограничители) и то са си нормалнозатворени. На схемата от линка се вижда, че двете защити са преди и след нагревателя. Има термодатчик - терморезистор (Thermistor) на схемата с помоща на който се регулира температурата. Няма биметален термодатчик за регулиране на температурата при различните програми.
Проблем е, че се борави с различни схеми, като при някои се споменават и нормално отворени датчици. За тази от линка е така както съм ти го написал горе.

Всичко записи: 86 : Дата на рег-ция: Яну. 2006 : Отправено: 19 Юни, 2008 - 16:55:10
misko69

Нов участник

Айде да се похваля.Миялната се оправи.
С едно приятелче се хванахме,разглобихме я,премерихме тук там,Всичко си беше наред,свалих датчиците за температурите и им сложих повечко паста,изчистихме филтъра за входната вода с прахосмукачката и...като я пуснахме всичко си беше наред.Снощи жената я пробва на по-дългата програма-всичко си изкара на 6
Благодаря на всички,които се отзоваха на проблема.
П.п.Просто се чудя как при толкова просто устройство на тая миялна един майстор на перални не се хвана в града да я погледне!
Ей,ще взема да отворя сервиз за съдомиялни

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Юни 2008 : Отправено: 23 Юни, 2008 - 17:53:21
Vialex

Super Member

Съдомиялна Midea WQP8-9001B - ­ не изпомпва водата?!
25 месеца използваме миялната без никакъв проблем. преди месец направихме ремонт на кухнята.
вчера си сложихме миялната на мястото, вързахме маркучите + тоците, заредихме и пуснахме на нормалната програма. когато стигна до положение на изпомпване на мръсната вода запецна. чува се едно бучене и не върти (или каквото там трябва да прави). ако се завърти програматора на друго положение продължава работа, но мръсната вода си стои и не я изпомпва.
какъв може да е проблема и дали бихме могли да я оправим сами? (за съжаление гаранцията е изтекла юли месец)
Благодаря предварително за съветите
пп дали бихте могли да намерите инструкцията за употреба на български език?
misheto
ТУК е оригинала. Може да пробваш и тук:
https://www.2instructions.com/search.php?cmarque=MIDEA&modele=WQP8%20-%209001 , при мен нещо не се получи.
Ето го същия с малка редакция.

Изтегли файл: WQP8_12_9001_9011_9117.pdf
Изтеглен пъти: 2378

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 23 Август, 2009 - 09:12:37
kostadin_spasov

Нов участник

Съдомиялна MIDEA WQP8-9001B - ­ ­не спира
Съдомиялна MIDEA WQP8-9001B - ­НЕ спира да върти програмите .Три пъти вече се налага да я "вардим на пусия" за да я спрем а и последния път не изхвърли мръсната вода - ама това не е гаранция че сме я улучили кога да я спрем.Преди наколко пускания пък се наложи да я мръднем щото заспа на нормалната прогарама/за чинии/.Пускаме я ноща щото жената гони нощната и не мога да кажа всичко квото е правила. Сол има хапчето си пада нормално.

не ми стана ясно откъде да я отворя тая "пущина" /отпред , отзад/ - цедката отдолу на язточването окъде ще се разглоби. Явно е некакъв датчик щом не източва водата - къде са тези датчици че оттам и не спира а само върти програмите - щото не чувам да си дърпа вода при пускането .Иначе загрява водата .
Сега като спре ще видя дали ще я е източила.
Това което е като данни не го оварям - показва маймунски знаци ама немам текст.обраб.програма на тоз боклук.
Питам също откъде да отворя, кво да замеря и колко ще покаже?
Говоря за този файл: WQP8_12_9001_9011_9117.pdf

Всичко записи: 13 : Дата на рег-ция: Авг. 2009 : Отправено: 28 Март, 2010 - 16:57:12
kolyo

Админ
От: Русе

kostadin_spasov , това че на компютъра ти няма програма за четене на .pdf файлове си е твой проблем.
http://get.adobe.com/reader/

Обади се в сервиз - ще ти я оправят

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Март, 2010 - 17:41:12
kostadin_spasov

Нов участник

kolyo Благодаря ти много, беше ми страшно полезен в начинанието!

Всичко записи: 13 : Дата на рег-ция: Авг. 2009 : Отправено: 28 Март, 2010 - 19:29:38
Vialex

Super Member

masina za sudovi MIDEA WQP 8900 ­ 1B - potrebna sema
Imam ovu masinu na popravku trenutnio baca spoj na masu, i staje na jedno mesto , ako neko poseduje semu da li mi pomogao? Unapred hvala
deletraj
това прочете ли го? т.е. нагрява ли?

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 18 Септември, 2011 - 19:34:22
kolyo

Админ

Съдомиялна Midea WQP8-9001 - След смяна на нагревател - кратки програми
След подмяна на нагревателя на въпросната Мидея започна да извърта програмите набързо.
Някой има ли идея къде може да е проблема? Благодаря предварително!
npopov2000

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Септември, 2013 - 23:19:23
kolyo

Админ

съдомиялна Midea WQP8-9001B - не пуска вода
Пускам съдомиялната ,чува се някакво прищтракване и не влиза вода въобще.Последно я пусках да изпомпи водата,но сега не иска да пълни.
Моля ви помогнете ,че вече два месеца беше по ремонти и нищо.
atanas62

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Февруари, 2015 - 20:36:24
vi4y

Нов участник

Съдомиялна MIDEA WQP-9001B - Програматора спира на 2 места
При помощ с една стъпка продължава да работи.Нагревател здрав нагрява водата.2та кликсона не са прекъснали.Механичен програматор разглобих го имаше нагорели контакти не е от там.Четох по тази тема засега греда.Моля за съвет.

има ли някоой схема да се разбере що не върти програматора спрането е някъде в процеса на нагряването според мен.да се види откъде идва забраната за продължаване напред.

Всичко записи: 36 : Дата на рег-ция: Апр. 2009 : Отправено: 09 Септември, 2016 - 23:54:12
kolyo

Админ

съдомиялна Midea WQP8-9001B
Здравейте, Проблема в съдомиялната е,че след включване започва да пълни с вода, програматора цъка ...до тук всичко изглежда наред. След като започне да върти водата вътре, програматора щраква и така си върти безкрайно докато не превъртя на следващото деление.
Смених програматора с нов ( 36 лева на разпродажба от един сайт) , но проблема не се реши. Моля Ви помогнете, че не ми се носи по сервизи ...
Благодаря Ви предварително
COLD_AS_ICE

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 16 Октомври, 2016 - 13:20:30

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Съдомиялна Midea WQP8-9001B [Страници (1)]